Halı Yıkama

Firmamızda her tür halı (yün halı, makina halısı, şagi halı, nepal halı, el dokuma, Çin halısı, İran halıları) yıkama işlemleri uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Siz sadece bir telefon ile bizlere ulaşın biz kirli halılarınızı kapınızdan alıp temiz bir şekilde yine kapınıza bırakalım.

Halı Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

– Çok fazla kimyasal ürün kullanılmamalı, kullanılacak ürünlerin kalitesine dikkat edilmeli. Aksi takdirde sadece halılarınız için değil sağlığınız için de olumsuz durumlar yaşanabilir.
– Halılarınızı yıkamadan önce tozlardan olabildiğince arındığına emin olun. Halı yüksek çekişli elektrik süpürgeleriyle bunu yapabilirsiniz.
– Halınızda iz oluşmaması için rulo şeklinde muhafaza edebilirsiniz. Ama uzun süre böyle kalacaksa arada sırada havalandırmalısınız.

Halıdaki Kirler Nasıl Çıkar?

Yağ Lekesi
Lekeyi bikarbonat ile örtün böylece yağı kendine çekecektir. 15 dakika bekledikten elektrikli süpürge ile süpürün.
Mürekkep Lekesi
Lekeyi tıraş köpüğü ile ovun ve temiz nemli bir sünger ile iyice temizleyin. Duruladıktan sonra tekrar biraz su ekleyin ve elektrikli süpürgeyle iyice çekin.
Çay ve Kahve Lekesi
Mümkün olduğunca yaymamaya özen gösterin ve fırçalamayın. Bir kaşık bulaşık deterjanı, bir kaşık sirke ve iki bardak ılık suyu karıştırın. Temiz bir süngeri karışıma batırın ve lekeye uygulayın. Leke gidene kadar sünger ile temizleyin.
Kan Lekesi
Kan lekesini önce bir havlu ile temizleyin. Lekeyi karbonat ile iyice kaplayın ve soğuk su ile iyice yıkatın. Ardından temiz bir havlu ile tekrar kurutmaya çalışın. İşte hepsi bu kadar.
Halıdaki Mobilya İzleri
Bu çöküntülerin üzerine birkaç buz küpü yerleştirin. Buzların erimesinden sonra bir çatal veya eski bir diş fırçası ile halı liflerinin birbirinden ayrılması için hafifçe fırçalayabilirsiniz. Artık halınız eski görümüne kavuşmuş olacaktır.

16 Eylül 2019

İlgili Terimler :